Краткий обзор

Название программы: Программа «Европейский союза за окружающую среду» (EU4Environment)
Цель: Оказание помощи шести государствам-партнерам в сохранении своего природного капитала и повышении уровня экологического благосостояния людей путем поддержки природоохранных действий, демонстрации и расширения возможностей для «зеленого» роста, а также создания механизмов для более эффективного управления экологическими рисками и воздействием, оказываемым на окружающую среду.
Государства-партнеры: Армения, Азербайджан, Беларусь, Грузия, Республика Молдова, Украина
Продолжительность: 2019-2024
Бюджет: Примерно 20 млн евро (вклад ЕС — 19,5 млн евро)
Партнеры-исполнители Всемирный банк, ЕЭК ООН, ОЭСР, ЮНЕП, ЮНИДО
Общее руководство: Европейская комиссия. EU4Environment является частью Инициативы ЕС .

Ціль і структура

Захід «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment) побудований навколо п’яти тематичних сфер/кластерів роботи, які називаються «Результатами».
  • Зеленіше ухвалення рішень;
  • Економіка замкнутого циклу та нові можливості зростання;
  • Забезпечення справедливих правил гри в сфері екології;
  • Екосистемні послуги та джерела доходів;
  • Регіональній обмін знаннями та координація.
Кожен Результат містить певну низку короткострокових результатів заходів, специфічних для тієї або іншої країни чи регіону. Кожен із цих короткострокових результатів зазначено в планах роботи та описі заходу, що є основними керівними документами заходу.

Партнери з імплементації

Для Результатів 1 і 2 організаціями-виконавцями є агентства ООН (ЄЕК ООН, Програма ООН з довкілля та Програма ООН з промислового розвитку). ОЕСР є організацією-виконавцем для Результатів 3 і 5, а Світовий банк – для Результату 4. ОЕСР також забезпечує сприяння взаємодії між партнерами та координацію заходів із обміну інформацією та заходів із оповіщення громадськості.

Зацікавлені особи

Програма EU4Environment працює як на регіональному, так і на національному рівнях. Програма, в основному, призначена для державних органів країн EaP, але також тісно співпрацює з громадянським суспільством, спільнотою науковців і приватним сектором. Основними національними партнерами Заходу є Міністерства охорони навколишнього середовища та Міністерства економіки шести країн EaP. У заходах беруть участь різні гілки уряду, включно з Міністерствами фінансів та енергетики, закупівельні установи, національні управління статистики та інші профільні міністерства.

Информационный бюллетень

Следите за нашими последними новостями, отчетами и анализом, подписавшись на наш ежемесячный информационный бюллетень.

ПОДПИСАТЬСЯ