Pe scurt

Denumirea programului: Acțiunea „Uniunea Europeană pentru Mediu“ (EU4Environment)
Obiectiv: Oferirea de asistenţă celor șase țări partenere să-și păstreze capitalul lor natural și să sporească bunăstarea ecologică a oamenilor prin sprijinirea acțiunilor în domeniul mediului, prin demonstrarea și crearea de oportunități pentru o creștere mai ecologică și instituirea mecanismelor pentru o gestionare mai bună a riscurilor și a impactului asupra mediului.
Țări partenere: Armenia, Azerbaidjan, Belarus, Georgia, Republica Moldova și Ucraina
Durata 2019-2024
Buget: Circa 20 milioane de euro (Contribuția UE: 19,5 milioane de euro)
Partenerii de implementare: OCDE, CEE-ONU, UNEP, ONUDI, Banca Mondială
Direcția generală: Comisia Europeană. EU4Environment este parte a Inițiativei UE .

Ціль і структура

Захід «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment) побудований навколо п’яти тематичних сфер/кластерів роботи, які називаються «Результатами».
  • Зеленіше ухвалення рішень;
  • Економіка замкнутого циклу та нові можливості зростання;
  • Забезпечення справедливих правил гри в сфері екології;
  • Екосистемні послуги та джерела доходів;
  • Регіональній обмін знаннями та координація.
Кожен Результат містить певну низку короткострокових результатів заходів, специфічних для тієї або іншої країни чи регіону. Кожен із цих короткострокових результатів зазначено в планах роботи та описі заходу, що є основними керівними документами заходу.

Партнери з імплементації

Для Результатів 1 і 2 організаціями-виконавцями є агентства ООН (ЄЕК ООН, Програма ООН з довкілля та Програма ООН з промислового розвитку). ОЕСР є організацією-виконавцем для Результатів 3 і 5, а Світовий банк – для Результату 4. ОЕСР також забезпечує сприяння взаємодії між партнерами та координацію заходів із обміну інформацією та заходів із оповіщення громадськості.

Зацікавлені особи

Програма EU4Environment працює як на регіональному, так і на національному рівнях. Програма, в основному, призначена для державних органів країн EaP, але також тісно співпрацює з громадянським суспільством, спільнотою науковців і приватним сектором. Основними національними партнерами Заходу є Міністерства охорони навколишнього середовища та Міністерства економіки шести країн EaP. У заходах беруть участь різні гілки уряду, включно з Міністерствами фінансів та енергетики, закупівельні установи, національні управління статистики та інші профільні міністерства.

Buletin informativ

Abonați-vă la buletinul nostru informativ lunar pentru a fi la curent cu ultimele știri, rapoarte și materiale analitice.

Abonați-vă